bebek odası tablo

bebek odası tablo 

Merhaba ! Bu yazımızda bebek odası tablo seçimi hakkında dikkat edilmesi gerekenler hakkında ve sitemiz vasıtasıyla bebek odası tablo yaptırabileceğiniz konusunda size yeterli destekte bulunabileceğimizden bahsedeceğiz. Bebek odası ya da çocuk odası evimizin en özel alanlarından biridir. İsteriz ki bebeklerimizin, çocuklarımızın duyusal ve işitsel becerilerini geliştirecek onlara yeni hayal kapıları açabilecek eşyalar bebek odasında yer alsın. Bebek odasında ya da çocuk odasında birçok aksesuar yer alabilir. Bunların en temellerinden bir tanesi bebek odası tablo lardır. Çocuklarımız onların odalarına astığımız tablolara bakarak yeni hayal dünyalarına yelken açarlar. Duyusal açıdan gerçekçiliğe ne kadar yakın objeler olursa ona o kadar fayda sağlar. İşte biz elsanatım olarak evinizin tüm özel alanlarına tablo yapıyoruz. Kağıt rölyef sanatı bizim elimizde ayrı bir anlama bürünüyor.

Örneğin bu görsele karar veren bir ziyaretçimizden onay aldıktan sonra çalışmalara başlarız ve bu görseli 3 boyutlu olarak tasarlarız. Çocuğumuzun duyu dünyasına uygun bir çerçeve yaparız. 

Çocuk odalarımızda ya da bebek odalarımızda seçtiğimiz renklerin bile ayrı bir önemi vardır. Bebek odası renkleri öyle gelişigüzel seçilmemeli. 

Örneğin: 

 • Beyaz: Saflığı, temizliği ve istikrarı ifade eder. (kozmetik ve temizlik ürünlerinde bu nedenle beyaz sıklıkla kullanılır.)
 • Siyah: Gücü, tutkuyu ve çoğu ülkede matemi temsil eder. Konsantrasyonu arttırır.
 • Mavi: Kan akışını yavaşlatır. Rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Sonsuzluğu ve özgürlüğü ifade eder. (Soğuk bir renk olduğundan soğuk içecek markalarında tercih edilen renklerdendir. Pepsi gibi)
 • Yeşil: Doğanın ve huzurun rengidir. Aynı zamanda güven duygusunu tetikler. (Bankalarda genelde yeşil renk kullanılır. Garanti, TEB gibi..). Olumsuz etkileri olarak, aşırı rahatlama sonucu umursamazlık, yorgunluk hissi ve tembelliğe neden olabilir.
 • Kırmızı: Canlılık ve dinamizmin rengidir. İştah açıcıdır. Ataklık, azim ve kararlılığı ifade eder. (Coca-Cola kırmızı ile özdeşleşen markalardandır. İştah açıcı etkisi olmasından dolayı yiyecek markalarının çoğunun ambalajında, logosunda kırmızı kulanılır. )
 • Sarı: En parlak ve dikkat çekici renktir. ışığın, sevincin, üretim ve verimliliğin rengidir. İnsana sevinç ve coşku verir. İlham vericidir. Bilgiyi ve bilgeliği ifade eder. Mutfak için oldukça uygundur. Anaokullarında, çocuk parklarında sarı sıklıkla kullanılır.
 • Mor: Asalet, lüks, burjuvazi ve itibarın rengidir. Melankolik bir etkisi vardır.  Özellikle koyu tonlarda, bilinçaltını etkileyerek insanda korkuya ve hüzne neden olabilen mor renk, deprosyana yakın kişilerin en çok sevdiği renklerden biridir.
 • Pembe: Dişi duyguların rengidir. Hayali, rahatlığı, sağlıklı olmayı ifade eder. Çalışma alanlarında pek tercih edilen bir renk değildir.
 • Turuncu: Dışa dönük olmayı, neşeyi temsil eder. Kırmızı kadar olmasa da enerji veren sıcak bir renktir. Ancak yoğun turuncu kullanılan ortamların insanların sosyalleşme dürtülerini harekete geçirdiği için sinir sistemini olumsuz etkilediği bilinmektedir.
 • Lacivert: Sonsuzluk, otorite ve verimliliği ifade eder. (Çoğu kurumsal, büyük şirketlerin logosunda lacivert renk kullanılır)
 • Kahverengi: Toprağın ve doğallığın rengidir. Kahverengi tasarımlı ortamlarda uzun süre oturmak çok mümkün değildir. Hareketliliği arttırdığı için fast-food restoralanrında kahverengi kullanılır.
 • Gri: Alçak gönüllülüğü ve dengeyi, hareketsizliği ifade eder. Diplomatik ve ağır ortamlarda denge unsuru ve uzlaştırıcı olarak kullanılabilir. Kullanıldığı ortamlarda bunaltıcı bir havaya neden olabileceği için fazla tercih edilmeyen bir renktir. Tamamlayıcı renk olarak kullanılması daha doğrudur.

İşte bebek odası tablosu seçerken de bu yazıya dikkat edebiliriz. Biz rölyef tablo siparişi alıyoruz. Rölyef nedir? Rölyef sanatı nedir? Kabartma resim nedir? gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız. Tıklayınız. 

Sadece çocuk odası için değil eviniz ve iş yeriniz için 2 binin üzerinde model kataloğumuzdan bir poster beğerenerek 3 boyutlu tablo tasarlattırabilirsiniz. Katalogumuz için TIKLAYINIZ. 

Aşağıdaki görsellerden birini seçin (  ya da başka bir yerden bulduğunuz görselin de kabartma 3 boyutlu rölyef tablo çalışmasını da isteyebilirsiniz) fiyat teklifimizi duyun, sizden onay aldıktan sonra hemen bebek odası tablo nuzu en kısa sürede yaparak teslim edelim.

 

Seçtiğiniz bir posterin kategorisini ve kodunu not edip FİYAT SOR sayfasındaki formu doldurun hemen size dönelim. Ya da form ile uğraşmak istemiyorsanız 0 507 766 29 67 yi arayın size destek olalım. Bu bağlantıda ise rölyef mağazamız yer alıyor. TIKLAYINIZ. 

(Aşağıdaki görsellerden daha farklı bir tablo çalışmamızı mı istiyorsunuz? İstediğiniz görseli bulun, bize yukarıdaki numaradan bu görseli ulaştırın, görselin 3 boyutlu rölyef çalışmasına uygun olup olmadığını kontrol edip size dönüş yapalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir